Yün Halı Yıkama Nasıl Yapılmalıdır?

Yün Halı Yıkama Nasıl Yapılmalıdır?

Halı temizleme işlemi her halı için aynı işlemler uygulanıyor gibi görünse de halı tipine, leke tipine bağlı olarak özel bir yıkama yapılması gerekir. Yün halı yıkama işleminde önemli olan bir iplik tipi, halı boyasının kimyasal veya kök boyası olmasıdır. Yünlü deterjanlar yünlü tekstiller için kullanılmalıdır. Halılar profesyonel halı temizleme şirketleri tarafından yıkanmalıdır. Bu konuda beylikdüzü halı yıkama size her zaman yardımcı olabilir.

 Yün halı üzerinde toz birikmemesi için her gün bir elektrikli süpürgeyle süpürülmesi önerilir. Nemli yün halılara çok fazla baskı uygulamadan hemen müdahale edebilirsiniz. Sıvıyı temiz bir bezle eminiz, halıyı silmeniz gerekiyorsa, çok fazla ıslatmayın, sıcak su kullanmayın ve doğrudan güneş ışığı altında kurutmayın.

 Çay Lekesi Halıdan Nasıl Çıkarılır?

 – Çay lekelerine en kısa sürede müdahale edilmelidir.

 – Derhal müdahale etmezseniz, leke kurur ve çıkarması çok daha zor olur. Bu durumda halıyı temizlemeniz gerekebilir.

 – Halıya çay döküldüğünde, leke oluşumunu engellemek ve derin işlemeyi önlemek için beyaz kağıt havlu veya beyaz bez tercih edilmelidir.

 – Lekeyi asla güç kullanarak silmeyin, bu lekenin derinlemesine nüfuz etmesine neden olur. Eğer kendiniz lekeyi çıkaramazsanız beylikdüzü halı yıkama fabrikası size destek verecektir.

Beylikdüzünde Yün Halı Yıkama, Yün Halı Yıkama Yerleri,Değerli Halıların Yıkanması, Halı Leke Çıkarma Firma

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonArayın